About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts of the system and expound.

Contact Info

123/A, Miranda City Likaoli Prikano, Dope United States

+0989 7876 9865 9

info@example.com

Загальні питання УЗД

Декілька загальних правил при проходженні УЗД:

  1. При записі на прийом уточніть, чи потрібна підготовка до дослідження, і ретельно дотримуйтесь рекомендацій. Якщо є сумніви – краще зателефонуйте ще раз персоналу та уточніть усі питання. 
  2. При повторному дослідженні завжди беріть із собою дані попередніх досліджень. Тоді лікар зможе оцінити динаміку змін і висновок буде повнішим. Також в оцінці УЗ-картини можуть допомогти результати раніше зроблених КТ, МРТ, аналізів. 
  3. Якщо у Вас були операції, обов’язково повідомте про це лікаря. Якщо операції проходили не за стандартними методиками, з ускладненнями, краще взяти з собою виписку або медичну картку. 
  4. Не приховуйте інформацію від лікаря. Точний виклад скарг та коротка розповідь про перебіг хвороби швидше спрямують діагностичний пошук у правильне русло.
  5. Тривалість УЗД залежно від обсягу дослідження становить середньому до 20 – 30 хвилин. Цей час включає не лише безпосередньо сканування, а й час на ознайомлення зі скаргами та історією хвороби, роздягання/вдягання, підготовку висновку. Однак у складних для діагностики випадках дослідження може зайняти значно більше часу. Тому, плануючи УЗД, відведіть на похід до лікаря трохи більше часу. 
  6. Ультразвукове дослідження – метод, точність якого залежить як від апаратури, і від уміння оператора. На сьогоднішній день методики, стандарти опису в протоколах не уніфіковані і відрізняються від клініки до клініки. У більшості випадків для УЗД достатньо вибрати клініку з гарною апаратурою та досвідченими лікарями. В окремих випадках (наприклад, перед оперативним втручанням) може знадобитися спільний огляд пацієнта лікарем – спеціалістом і фахівцем ультразвукової діагностики. У спеціалізованих центрах та науково-дослідних інститутах працюють за внутрішніми протоколами, проводять при необхідності поглиблені дослідження, наприклад, з фармакологічними пробами та ін.

Безпека ультразвуку 

Діагностичний ультразвук тривалий час використовується в медицині, і за цей час не отримано достовірних даних про будь-які згубні наслідки його впливу на здоров’я пацієнтів. Проте дослідження щодо впливу ультразвуку на тонкі механізми роботи клітин ще не закінчені. Тому діагностичний ультразвук вважається безпечним за умови його правильного використання. Відповідно до міжнародних рекомендацій, зокрема, European Committee for Medical Ultrasound Safety (ECMUS), у нашій роботі ми використовуємо принцип ALARA (as low as reasonably achievable). Тобто використовуємо найменшу потужність ультразвуку та найменший час експозиції, при якому можна отримати якісне зображення, достатнє для діагностики. Особливо це актуально під час проведення ультразвукового акушерського дослідження, у якому термальний індекс ( ТІ) не має перевищувати 0,7, т.к. тканини ембріона дуже чутливі.

References :
[1] Martin K. The acoustic safety of new ultrasound technologies. Ultrasound 2010;18: 110–118.
[2] EFSUMB Tutorial : Doppler ultrasound devices –safety aspects; www.efsumb.org
[3] EFSUMB Tutorial : Thermal and Mechanical Indices; www.efsumb.org
[4] EFSUMB Guideline of the safe use of diagnostic ultrasound equipment; www.efsumb.org
[5] WFUMB/ISUOG Statement on the Safe Use of Doppler Ultrasound During 11-14 week scans (or earlier in pregnancy); UMB 39/3 (2013), 373ff. www.wfumb.org
[6] EFSUMB Clinical Safety Statement for Diagnostic Ultrasound. www.efsumb.org.

Записатися на прийом