About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts of the system and expound.

Contact Info

123/A, Miranda City Likaoli Prikano, Dope United States

+0989 7876 9865 9

info@example.com

УЗД молочних залоз

УЗД молочних залоз  є важливою складовою скринінгу раку молочних залоз та передракових захворювань. За міжнародними рекомендаціями дівчата та жінки до 40 років щорічно повинні проходити УЗД молочних залоз, після 40 років даним метод комбінується з мамографією. Спеціальної підготовки для дослідження не потрібне. Як правило, мамологічне дослідження та УЗД виконується в 1 фазу менструального циклу (на 5 – 10 день від початку менструації), т.к. у цей час через особливості гормонального фону заліза найбільш м’яка, менш болісна при пальпації та натисканні датчиком. Однак це не є жорстким правилом. Якщо Ви виявили у себе ущільнення в молочній залозі або інші тривожні симптоми – не варто відкладати візит до лікаря, т.к. буде втрачено час. Якщо патологічна освіта є, вона буде видно у будь-який день менструального циклу.

У чоловіків також може виникнути потреба перевірити грудні залози. Це буває зі збільшенням обох чи однієї грудної залози, і навіть при ущільненні у яких. УЗД дозволяє діагностувати гінекомастію при гормональних порушеннях, а також рак грудної залози.

Мамографія або УЗД молочних залоз? У чому різниця?

Дуже часто ми чуємо таке питання від жінок, а також стикаємося з некоректним призначенням обох методів діагностики.

Почнемо з того, що об’єднує ці два методи. 

І на мамографії, і на УЗД визначається структура молочних залоз, пошук спрямований на виявлення додаткових утворень – пухлин, і в першу чергу  – раку молочної залози. Інші зміни структури також можна виявити за допомогою цих методів.

Тепер про те, що відрізняє ці два методи. 

Мамографія – це рентгенологічний метод, при якому виконують знімок всієї молочної залози стандартно в двох проекціях. При використанні сучасних апаратів променеве навантаження є, але воно мінімальне і при щорічному огляді не становить небезпеки для організму. І тим не менш, перед призначенням мамографії потрібно виключити наявність вагітності.

Ультразвуковий метод використовує в своїй основі звукові хвилі високої частоти, які відбиваючись від тканин з різною щільністю, формують зображення. Дослідження виконують покроково, скануючи раз за разом по невеликій ділянці залози, тому велике значення має уважність і ретельність під час збору даних для повного охоплення всієї залози.

В даний час прийнято умовну межу між призначенням цих методів –  вік 40 років. До цього віку рекомендують  ультразвукове дослідження, а після – мамографію. Однак не все так просто.

Тканина молочної залози змінюється з віком. Це природний процес, на швидкість якого впливають в тому числі спадкові чинники, особливості конституції. У молодому віці переважає залозиста тканина. Поступово на тлі залізистої тканини з’являються включення жирової (змішаний тип будови молочних залоз). І, нарешті, з часом майже вся вона представлена ​​жировою тканиною, а залозиста тканина залишається у вигляді тонких прошарків. В середньому ці зміни припадають на вік 35 – 45 років (ось чому взяли умовну межу в 40 років).

Вибір методу пояснюється фізикою обох методів.

Структура залозистої тканини дуже добре видна при УЗД, а при мамографії через високу щільность залізистої тканини окремі елементи на знімку погано помітні. Саме тому в молодому віці рекомендують ультразвукову діагностику для щорічних профілактичних оглядів.

При наявності великої кількості жирової тканини все з точністю навпаки – для рентгенівського методу жир «рентгенпрозорий», і будь-які патологічні зміни на цьому тлі легко виявити. При УЗД зміни на тлі жирової тканини помітити значно важче через схожість акустичних властивостей тканин.

Порівняння між УЗД молочних залоз і мамографїї в таблиці.

  УЗД молочних залоз Мамографія
Променеве навантаження  ні мінімальне
Можливість проведення під час вагітності так ні
Зображення Покрокове сканування окремих ділянок залози Отримання оглядового знімка всієї залози, при необхідності – прицільні знімки
Молодий вік до 35 – 40 років, щільна молочна залоза, залозистий тип будови Показано Не показано
Вік 36 – 45 років, змішаний тип будови залози спільне використання УЗД і мамографії
Вік 40 – 50 років Мамографія 1 раз в 2 роки, в проміжках – УЗД
Вік старше 50 років, жирової тип будови Щорічна мамографія, додаткове УЗД при необхідності
Визначення патологічних кальцинатов +
Детальна візуалізація кіст, протоків молочних залоз + ±
Залежність від розміру молочних залоз Труднощі при великій молочній залозі, рекомендується додатково мамографія Труднощі при малому розмірі молочної залози, рекомендується додатково УЗД
залежність від кваліфікації оператора + ±

Крім того, мамографія – єдиний метод, який може визначити патологічні кальцинати в молочній залозі, тому він визнаний «золотим стандартом» і рекомендується для профілактичного обстеження у всіх жінок після 40 – 45 років з метою ранньої діагностики раку молочної залози.

При змішаному типі молочних залоз УЗД і мамографію комбінують для отримання достовірної картини.

Записатися на прийом