УЗД нирок може проводитися як в комплексі з органами черевної порожнини, так і як самостійне обстеження. В разі, якщо необхідно дослідити лише нирки, то спеціальної підготовки не треба. Як і для інших органів, на УЗД ми визначаємо розміри та структуру органа, його анатомічні особливості, патологічні утворення ( камені, кісти, пухлини тощо).


Для проведення УЗД сечового міхура необхідно його наповнити. Для цього за годину до дослідження випивають 0,7 – 1 л рідини (переважно використовувати звичайну негазовану воду). Дослідження проводять за наявності виражених позивів до сечовипускання (сигнал про те, що сечовий міхур повний). При цьому лікар оцінює форму, розміри, стінку та вміст сечового міхура. Після сечовипускання оцінюється об’єм залишкової сечі. Для комплексної оцінки стану сечовивідної системи також необхідні лабораторні дослідження (аналіз сечі, крові та ін.)

Для дослідження органів мошонки спеціальної підготовки не потрібно. Залежно від клінічної картини та діагностичних завдань дослідження може проводитися в положенні лежачи та стоячи, а також виконуватися проби із затримкою вдиху та натужуванням.

УЗД передміхурової залози доступні двома методами – через черевну стінку (трансабдомінально) та трансректально (ТРУЗД). У першому випадку можна вивчити співвідношення передміхурової залози із сечовим міхуром та іншими структурами малого тазу, визначити об’єм залишкової сечі. ТРУЗД дозволяє точніше вивчити структуру органу, виявити дрібніші зміни. В ідеалі дослідження проходить у три етапи: через черевну стінку з повним міхуром, потім після сечовипускання – вимірювання об’єму залишкової сечі, а потім ТРУЗД.

Зв'яжіться з нами

Контакти